Έλαμψε ο Αστέρας στις Καρουσάδες 3 – 2 την Ολυμπιάδα

Πολύτιμη νίκη που τον κρατά στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας πέτυχε σήμερα, Σάββατο 8/1,2 στις Καρουσάδες ο Αστέρας Πετριτή με 3 – 2 επί της Ολυμπιάδας  που με νέο προπονητή στον πάγκο τον Γιάννη Καλούδη πάλεψε μέχρι το τέλος.

Στο 20΄ ο Κομνηνός με κεφαλιά επιχείρησε να παραβιάσει την εστία του Πισσιάνη που απόκρουσε και στην επαναφορά πέτυχε το 1 – 0. Ο Αστέρας ανέβασε την απόδοσή του είχε δυο δοκάρια με Γεωργοπάλη στο 25΄και Μάμαλο στο 35΄.
Πολύ δυνατά μπήκε στο Β΄ ημίχρονο ο Αστέρας και στο 55΄ο Μάμαλος κέρδισε πέναλτι που το εκτέλεσε εύστοχα ο ίδιος γράφοντας το 1 – 1.

Μετά από ένα λεπτό ο Γεωργοπάλης με ωραία σέντρα έδωσε τη δυνατότητα στον Σιματσάκη να γράψει το  1 - 2 . Λίγα λεπτά αργότερα στο 60΄εξαιρετική προσπάθεια του Δ. Ασπιώτη από αριστερά  που έστρωσε τη μπάλα στον Δ. Ίσσερη, ο οποίος με σέντρα σουτ έστειλε τη μπάλα να κτυπήσει στην εσωτερική πλευρά του δοκαριού και κατέληξε στα δίχτυα πετυχαίνοντας  ένα πανέμορφο γκολ και διαμορφώνοντας το 1 – 3.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε  2 – 3 στο 87΄με πέναλτι που εκτέλεσε ο Κοσκινάς και αμφισβήτησαν οι φιλοξενούμενοι.

Διαιτησία: Τόμπρος, Μίχος, Παπακωστούλης

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΚΑΡΟΥΣΑΔΩΝ: (Γ. Καλούδης) Ντάικος, Ρούσσος, Κουρσάρης, Κομνηνός, Μουζακίτης, Αυλωνίτης, Ψαρράς, Κοσκινάς, Κίκε, Φούκης, Αθανασιάδης. Έπαιξαν και οι: Καπάνταης, Τσακαλίδης, Πανουσάι, Μερκούρης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΤΡΙΤΗ: (Β. Ξάνθης) Πισσιάνης, Ιωακειμίδης, Καλούδης, Φωτιάς, Καρράς, Πολύζος, Γεωργοπάλης, Γαρδικιώτης, Δ. Ίσσερης, Σιμτσάκης, Μάμαλος. Έπαιξαν και οι: Δ. Ασπιώτης, Α. Ίσσερης, Μηνάς, Πελάης