4Άστερος στο ντέρμπι!

Εντυπωσιακός ο Αστέρας, χθες, Σάββατο 22/12 στο γήπεδο του Πετριτή νίκησε στο ντέρμπι τον Οδυσσέα Αυλιωτών με 4 – 1 και παραμένει από κοντά στο κυνήγι του Θιναλιακού και του τίτλου. Πραγματοποιώντας μια από τις καλύτερες εμφανίσεις της φετινής σεζόν ανέτρεψε το σε βάρος του 0 – 1, που διαμόρφωσε μόλις στο 2΄ο Κυριζάκης με πέναλτι, ικανοποιώντας τους φιλάθλους του Πετριτή.

Ο Μάμαλος στο 11΄ισοφάρισε σε 1 – 1 για τον Αστέρα. Πριν συμπληρωθεί το 20λεπτο ο Κούμπους πέτυχε το 2 – 1. Ο Καρράς διαμόρφωσε το 3 -1 που ήταν και το σκορ του Α’ ημιχρόνου.

Ο Δ. Ίσσερης στο Β΄ ημίχρονο με έξοχη εκτέλεση φάουλ πέτυχε το 4 – 1 που ήταν και το τελικό σκορ.

ΑΣΕΤΡΑΣ ΠΕΤΡΙΤΗ: (Β. Ξάνθης) Πισσιάνης, Ιωακειμίδης, Καρράς, Πολύζος, Α.Ίσσερης, Δ. Ασπιώτης, Κούμπους, Δ.Ίσσερης, Γεωργοπάλης, Σιμτσάκης, Μάμαλος.Έπαιξαν και οι: Καλούδης, Μηνάς, Δ. Στούπας, Σπ. Στούπας.

Το ευχαριστήριο και οι ευχές του Αστέρα

Ευχόμαστε στην ομάδα του Οδυσσέα καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα. Ευχαριστούμε θερμά τους φιλάθλους μας για τη στήριξη που πάντα προσφέρουν και ευχόμαστε σε όλο τον κόσμο χρόνια πολλά και καλές γιορτές με υγεία και ευτυχία!