Νίκησε ο ΑΟ Βασιλατίκων τον Κεραυνό Ποταμού 2 – 1

Στο 94΄με εξαιρετική ατομική προσπάθεια του Ριγγές που ξεκίνησε από το κέντρο και με διαγώνιο σουτ πέτυχε το νικητήριο γκολ γράφοντας το 2 – 1 για τον ΑΟ Βασιλατίκων στον αγώνα του Σαββάτου με τον Κεραυνό Ποταμού στο γήπεδο Περιβολίου. Άξιζε τη νίκη ο ΑΟΒ με την απόδοσή του, κυρίως στο Β΄ ημίχρονο.

Μέτριο ξεκίνημα για τον ΑΟΒ που το εκμεταλλεύτηκαν οι φιλοξενούμενοι που προηγήθηκαν με 1 – 0 στο δεκάλεπτο. Ο Γ. Κάντας στο 20΄ισοφάρισε σε 1-1. Στο Β΄ ημίχρονο ο ΑΟΒ μπήκε δυνατά, αλλά Λειτούργης και Σπ. Κάντας από δυο φορές ο καθένας δεν μπόρεσαν να εκμεταλλευτούν τις ευκαιρίες. Οι φιλοξενούμενοι στο 70΄είχαν την ευκαιρία να προηγηθούν.

Διαιτησία: Μπεκάρης, Δημητράς, Καρύδης

ΑΟ ΒΑΣΙΑΛΑΤΙΚΩΝ: Γαστεράτος, Ν. Κουλούρης, Καστρινός, Κουρής, Γ.Κάντας, Ι. Κουλούρης, Ριγγές, Σαμοϊλης, Άλμπαν, Σπ.Κάντας,Κουτρούλης. Έπαιξαν και οι: Κυπριώτης, Αρσ. Κουλούρης, Λειτούργης.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ Ποταμού:Α.  Ασπρέας, Αλεξάκης, Σίφαντος, Μπάνας, Λέισος, Τρους, Λαμπίρης, Μιχαλάκης, Χ. Γεωργοτάς, Αγάθος, Ν. Ασπρέας. Έπαιξαν και οι: Καραπαπάς, Μιχαλάκης