Σημαντική νίκη της Αναγέννησης 3-2 την Ολυμπιάδα

Σημαντική νίκη πέτυχε στο Περιβόλι το Σάββατο 26/1 η Αναγέννηση με 3-2 επί της Ολυμπιάδας και σταθεροποιήθηκε στην 5η θέση της βαθμολογίας.
Κυρίαρχη η Αναγέννηση στο Α΄ ημίχρονο προηγήθηκε με 3-0, ενώ με αντεπίθεση στο Β΄ ημίχρονο η Ολυμπιάδα μείωσε σε 3 – 2 δίνοντας ιδιαίτερο ενδιαφέρον στον αγώνα.

Στο 20΄ ο κανονιέρης Μίτσουλης σημείωσε το 1-0. Στο 35΄ο ίδιος παίκτης έβαλε τα θεμέλια της νίκης γράφοντας το 2 – 0. Στο 41' ο Θ. Μίαρης πέτυχε γκολ διαμορφώνοντας το 3-0 που ήταν και το σκορ του Α΄ ημιχρόνου.

Ο ικανότατος  Φ. Φούκης στο 60' και στο 81', μείωσε σε 3-2 για την Ολυμπιάδα που είχε την υπεροχή στο Β’ ήμίχρονο.

Διαιτησία: Τόμπρος, Σκορδίλης,  Βλάσσης.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΡΙΒΟΛΙΟΥ (Ι. Κουρής) Σπ. Βλάσσης, Γιαννακόπουλος, Κ. Βλάσσης, Σουλάνης, Γ. Μίαρης (Καρσελά), Βάρθης, Μαραβελάκης, Θ. Μίαρης, Χ. Νικομάνης, Π. Νικομάνης, Μίαρης. Έπαιξαν και οι: Κ. Μίαρης, Μαράι, Κ. Νάος.

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΚΑΡΟΥΣΑΔΩΝ (Ι. Καλούδης) Εκκρεμεί.