Έλαμψε ο Αστέρας Πετριτή 4 – 1 τον Κάβο

Καταιγιστικός ο Αστέρας στο πρώτο 15λεπτο κάθε ημιχρόνου νίκησε με 4 – 1 τον Κάβο σήμερα 16/1 στο γήπεδο του Πετριτή και ξανανέβηκε στη 2η θέση της βαθμολογίας. Να σημειωθεί ότι αγώνα έγινε σήμερα, και όχι το Σαββατοκύριακο. λόγω του θανάτου παράγοντα του Αστέρα, του Παύλου Στούπα Το www.argyrades.gr εκφράζει τη θλίψη του για τον θάνατο του Παύλου  που έφυγε νέος σε ηλικία 59 χρονών μαζί με τα συλλυπητήρια στην οικογένειά του και στην ομάδα του Αστέρα.

Ο Δ. Ίσερης στο 10΄έστειλε τη μπάλα στη γωνία του Οικονόμου γράφοντας το 1 – 0. Και στο 15΄με ωραίο πλασέ ο Γαρδικιώτης το 2 – 0. Έβγαλαν αντίδραση από το 20΄και μετά οι παίκτες του Μ. Κουλούρη, αλλά το σουτ του Μ. Σάντα στο 20΄βρήκε το δοκάρι. Ωστόσο με εξαιρετικό πλασέ ο Π. Ασπιώτης μείωσε σε 2 – 1 στο 25΄δίνοντας ενδιαφέρον προσωρινά στον αγώνα. Να σημειωθεί ότι ο Αστέρας είχε δυο πολύ σημαντικές ευκαιρίες στο 5΄με τον Γαρδικιώτη και στο 22΄με τον Μάμαλο, αλλά και άλλες φάσεις που απείλησε.

Μπαίνοντας δυνατά στο Β΄ ημίχρονο οι παίκτες του Β. Ξάνθη καθάρισαν το παιχνίδι σε ένα δεκάλεπτο. Ο Μάμαλος στο 50΄κερδίζει πέναλτι και το εκτελεί εύστοχα γράφοντας το 3- 1. Ο ίδιος παίκτης στο 55΄εκμεταλλεύτηκε την εξαιρετική ενέργεια και τη τελική πάσα  του Χρ. Γεωργοπάλη διαμορφώνοντας το τελικό 4 – 1.

Στη συνέχεια έπεσε ο ρυθμός του παιχνιδιού με τον Αστέρα να απειλεί σε μια – δυο φάσεις και τελικά να παίρνει μια δίκαιη και εύκολη νίκη με καλή απόδοση.

Διαιτησία: Κολυτάς, Βραδής, Μιχαλάς

ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΤΡΙΤΗ: (Β. Ξάνθης) Πισσιάνης, Ιωακειμίδης, Α. Ίσερης, Καρράς, Μηνάς, Κούμπους, Δ. Ασπιώτης, Μάμαλος, Γαρδικιώτης, Χρ. γεωργοπάλης, Δ. Ίσερης. Έπαιξαν και οι: Δ. Στούπας, Μοναστηριώτης, Σπ. Στούπας, Καλούδης.

ΑΟ ΚΑΒΟΣ (Μ. Κουλούρης) Οικονόμου, Θ. Κουλούρης, Ανδρονικόπουλος, Ράντος, Ε. Σάντα, Γράντος, Μίαρης, Βασιλάκης, Μ. Σάντα, Π. Ασπιώτης, Σκούφος. Έπαιξαν και οι: Βλάσσης, Κουρής

Ευχαριστήριο & ευχές από τον Αστέρα:

Ευχαριστούμε θερμά τους φιλάθλους μας για τη στήριξη και ευχόμαστε στην ομάδα του Κάβου καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα.