Με πολλή βροχή 5 – 0 ο Κρόνος τον Μ. Αλέξανδρο

Περισσότερο δυσκόλεψαν οι άγριες καιρικές συνθήκες (δυνατός αέρας και έντονη βροχόπτωση) τον Κρόνο σήμερα στο γήπεδο της ΕΠΣΚ για τον πρώτο αγώνα της προημιτελικής φάσης του κυπέλλου παρά η φιλότιμη και αξιόμαχη ομάδα του Μ. Αλέξανδρου.

Ο Σπαχίου σημείωσε το 0 - 1 στο 25΄και στην εκπνοή του Α΄ ημιχρόνου ο Βλάσσης (Γαμπρός) πέτυχε το 0 – 2.

Ο Κάνεφ άνοιξε λογαριασμό στην παρθενική του εμφάνιση με την κυανόλευκη φανέλα στο 50΄ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 0 – 3. Ο ίδιος μερικά λεπτά αργότερα κέρδισε πέναλτι και το εκτέλεσε στέλνοντας τη μπάλα άουτ. Ο Βλάσσης (Γαμπρός) στο 57΄πέτυχε ζευγάρωσε τα τέρματά του γράφοντας το 0 – 4. Τον μιμήθηκε ο Κάνεφ που διαμόρφωσε το τελικό 0 – 5.

Ο Κρόνος είχε ευκαιρίες με Σπαχίου, Βλάσση (Γαμπρό), Κάνεφ κ.α.