Ανεβαίνει η Αναγέννηση – Στην 5η θέση μετά την ισοπαλία στους Παξούς

Φωτό αρχείου

Ανεβαίνει η Αναγέννηση – Στην 5η θέση μετάτην ισοπαλία στους Παξούς

Ένα ακόμα θετικό αποτέλεσμα για την Αναγέννηση που ανέβηκε στην 5η θέση της βαθμολογίας ισοβαθμώντας με τον Αχιλλέα Νυμφών.

Παρά τη βροχή και τον δυνατό αέρα η Αναγέννηση πήγε στους Παξούς, χθες, Τετάρτη 23/1 και διεξήχθη ο αναβληθείς αγώνας από την 8η αγωνιστική με την τοπική ομάδα που πραγματοποιεί πολύ καλή πορεία και βρίσκεται στην 8η θέση, αλλά με δυο αγώνες λιγότερους.

Ένας αγώνας  που ολοκληρώθηκε με το ισόπαλο 2-2 με την Αναγέννηση να προηγείται δυο φορές.

Μόλις στο 12΄οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με κεφαλιά του Π. Νικομάνη και μετά από μερικά λεπτά είχαν δοκάρι με τον Σουλάνη.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 26΄ σε 1 – 1 με τον Φασλία
Μόλις δυο λεπτά πριν από τη λήξη του Α΄ ημιχρόνου ο κανονιέρης της Αναγέννησης, Μίτσουλης διαμόρφωσε το 1 – 2

Στο 58΄οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 2 – 2 με τον Γιαννούλη που ήταν και το τελικό σκορ.