Η Αναγέννηση 3 – 0 τον Αστέρα Λιαπάδων!

Μια σημαντική νίκη πέτυχε το απόγευμα του Σαββάτου (16/2) στο γήπεδο Περιβολίου με 3 – 0 επί του αξιόμαχου Αστέρα Λιαπάδων με 3 – 0 στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής και παραμένει στην πρώτη 6άδα της βαθμολογίας σταθερά.

Στο 30΄με κεφαλιά ο Σουλάνης διαμόρφωσε το 1 – 0 που ήταν και το σκορ του Α΄ ημιχρόνου, ενώ δεν έγιναν σπουδαίες φάσεις. Οι γηπεδούχοι είχαν μια ευκαιρία με τον Μαράι. Αλλά και ο Αστέρας ήταν επικίνδυνος στο 15΄και στο 20΄με σουτ του Μποτίνι και του Μποζίκη αντίστοιχα που απέκρουσε ο πολύ καλός Β. Νάος.

Στο Β΄ ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι πίεσαν για την ισοφάριση είχαν μια καλή φάση με τον Λέσι που από θέση τετ α τετ έστειλε τη μπάλα άουτ ξύνοντας το δοκάρι της εστίας της Αναγέννησης. Στο 60΄ο Μαραβελάκης από το κέντρο του γηπέδου περίπου έβγαλε τον Μίστουλη σε θέση τετ α τετ και ο κανονιέρης της Αναγέννησης δε δυσκολεύτηκε με σουτ μέσα από την περιοχή να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 2 – 0 και εδραιώνοντας τη νίκη της Αναγέννησης. Στο 75΄ο Σουλάνης ζευγάρωσε τα προσωπικά του τέρματα αξιοποιώντας την ασίστ του Μίτσουλη και διαμορφώνοντας το τελικό 3 – 0. Η Αναγέννηση είχε δυο ακόμα καλές φάσεις με τον Μάγγο. Άτυχη στιγμή ο τραυματισμός του Σκολαρίκη.

Διαιτησία: Τόμπρος, Μίχος, Γραικός

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΡΙΒΟΛΙΟΥ (Ι. Κουρής) Β. Νάος, Κ. Βλάσσης, Γιαννακόπουλος, Γ. Μίαρης, Θ. Μίαρης, Βάρθης, Μαραβελάκης, Μαράι, Μάγγος, Σουλάνης, Μίτσουλης. Έπαιξαν και οι: Κ. Μίαρης, Γ. Μίαρης, Σπ. Βλάσσης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΙΑΠΑΔΩΝ: (Σ. Σιδερόπουλος) Αυλωνίτης, Μπάλλας, Σκολαρίκης, Β. Κατσαρός, Βραχλιώτης, Κολυτάς, Μποτίνι, Κομπίλας, Λέσι, Μποζίκης, Στ. Κατσαρός. Έπαιξαν και οι: Κωνστάντης, Μεταλληνός, Κολιός.