«Βράζουν» στο Περιβόλι με τον Δράμπαλο 4 – 3 ο Κάβος με χατ-τρικ του Έ. Σάντα!

«Βράζουν» στο περιβόλι με τον Δράμπαλο  4 – 3 ο Κάβος με χατ-τρικ του Έ. Σάντα!

Ενδιαφέρον παιχνίδι με πολλά γκολ και θέαμα το Σάββατο 23/3 στο ντέρμπι του Νότου ανάμεσα σε Κάβο και Αναγέννηση στο γήπεδο Λευκίμμης.
Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Έρβις/Γιώργο Σάντα που πέτυχε χατ-τρικ ο ΑΟ Κάβος νίκησε την Αναγέννηση Περιβολίου με 4-3, όμως οι Περιβολιάτες «βράζουν» με τη διαιτησία του Δράμαπαλου για αρκετές φάσεις, με αποκορύφωμα τη φάση του τέταρτου γκολ του Κάβου, όπου υποστηρίζουν ότι έγινε επιθετικό φάουλ
Ο Κάβος προηγήθηκε με 1-0, με τον Έρβις Σάντα στο 8΄Η ισοφάριση ήρθε για την Αναγέννηση με αυτογκολ του Ράντου μετά από ενέργεια του Γ. Μίτσουλη.
Μέσα σε τρία λεπτά από το 38΄μέχρι το 40΄δύο ακόμη γκολ του Έρβις Σάντα, διαμόρφωσαν το 3-1, που ήταν το αποτέλεσμα του Α ΄ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η Αναγέννηση μπήκε πολύ δυνατά και έφερε το ματς στα ίσα. Ο Γ. Μίτσουλης μείωσε σε 3-2 και ο Κ. Βλάσσης ισοφάρισε σε 3-3. Ωστόσο, ο νεοαποκτηθείς Ερρίκος Κουρής με ωραία κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 4-3.
Ο τερματοφύλακας Μακαντάνης των γηπεδύχων σε δυο τετ α τετ νίκησε τον Γ. Μίτσουλη σώζοντας την εστία του στις καθυστερήσεις, αλλά και σε ένα τετ α τετ στα πρώτα λεπτά.

ΑΟ ΚΑΒΟΣ (Μ. Κουλούρης) Μακαντάνης, Ράντος, Κουρής, Λυμπόπουλος, Γράντος, Πανδής, Κουλούρης, Γ. Σάντα, Στ. Μίαρης, Σκούφος, Μ. Σάντα. Έπαιξαν και οι: Βασιλάκης, Ν. Σάντα, Ανδρονικόπουλος