ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
Loading...

Αποτελέσματα και Βαθμολογίες στην ΕΠΣΚ


https://www.corfusports.com/cs/%CF%80%CE%BF%CE%B4%CE%BF%CF%83%CF%86%CE%B1%CE%B9%CF%81%CE%BF/%CE%B11-%CE%B5%CF%80%CF%83%CE%BA/9870-%CE%B11-%CE%B5%CF%80%CF%83%CE%BA-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%AD%CE%BC%CE%B5%CE%B9%CE%BD%CE%B5-%CF%80%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%BF-%CF%86%CE%B1%CE%B2%CE%BF%CF%81%CE%AF-%CE%BF-%CE%B8%CE%B9%CE%BD%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CF%8C%CF%82
Αποτελέσματα και Βαθμολογίες στην ΕΠΣΚ

Στο ψηλότερο σκαλοπάτι της Α1 ο Θιναλιακός σε απόσταση αναπνοής από ΟΦΑΜ και Αστέρα Πετριτή. Ο Όλυμπος συνεχίζει αήττητος στην κορυφή της Α. Νίκες των πρωτοπόρων ΓΕΠ και Φαίακα Μαραθιά στη Β ΕΠΣΚ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες

20η αγωνιστική
Α1 ΕΠΣΚ

Κυριακή

ΑΟ Παξοί-Αχιλλέας Νυμφών Αναβολή
Βολίδα – Ατρόμητος Στρογγυλής 0-1
ΟΦΑΜ-Ολυμπιάδα Καρουσάδων 5-3

Σάββατο

Κάβος- Αναγέννηση Περιβολίου 4-3
Θιναλιακός- Αστέρας Πετριτή 1-1
Αστέρας Λιαπάδων- Αυγερινός Βαλανειού 3-0
Κοντόκαλι- Οδυσσέας Αυλιωτών 1-4

Η βαθμολογία (20 αγ)

Θιναλιακός 53
ΟΦΑΜ 52
Αστέρας Πετριτή 51
Οδυσσέας Αυλιωτών 42
Αναγέννηση Περιβολίου 26
Κάβος 26
Παξοί 24 (17 αγ)
Αχιλλέας Νυμφών 24 (19 αγ.)
Ατρόμητος Στρογγυλής 23
Βολίδα 22
Αυγερινός Βαλανειού 17
Αστέρας Λιαπάδων 16 (19 αγ)
Ολυμπιάδα Καρουσάδων 15 (19 αγ.)
Κοντόκαλι 1

Α ΕΠΣΚ

Κυριακή

Εθνικός Περουλάδων – Ηρακλής Αγ. Δέκα 2-1
Ομόνοια- Μ. Αλέξανδρος 2-4
Ατρόμητος Άφρας- Δίας Κασσιόπης 1-2
ΝΕΟΣ-Όλυμπος 1-2

Σάββατο

Κένταυρος Αρίλλας- Κεραυνός Αγ. Νικολάου 1-1
Αστέρας Μωραϊτίκων-ΑΕ Φαιάκων 2-2
Μπενίτσες-ΑΕ Καναλίων 0-3

Η βαθμολογία (20 αγ)

Όλυμπος 50
ΝΕΟΣ 43
Κεραυνός Αγ. Νικολάου 36
ΑΕ Καναλίων 36
ΑΕ Φαιάκων 33
Μ. Αλέξανδρος 28
Δίας Κασσιόπης 27
Κένταυρος Αρίλλας 25
Μπενίτσες 24
Αστέρας Μωραϊτίκων 22
Ομόνοια 21
Ηρακλής Αγ. Δέκα 19
Εθνικός Περουλάδων 16
Ατρόμητος Άφρας 6

Β ΕΠΣΚ

Κυριακή

Ηρακλής Σφακερών-ΓΕΘ 3-1
Αστέρας Σπαρτύλας- ΠΑΟΚ 0-3
Κεραυνός Δραγωτινών- Φαίαξ Μαραθιά 1-6
ΓΕΠ- Κεραυνός Ποταμού 2-0
Βασιλάτικα- Ποσειδών Βιταλάδων 3-2
Αετός Αγ. Αθανασίου- ΑΟ Κασσιόπη 0-6

Ρεπό: Θύελλα.

Η βαθμολογία( 20 αγ)
ΓΕΠ 54
Φαίαξ Μαραθιά 52
ΑΟ Κασσιόπη 37
ΠΑΟΚ 36
Βασιλάτικα 35
Ποσειδών Βιταλάδων 32
Ηρακλής Σφακερών 30
Θύελλα 27
Κεραυνός Ποταμού 19
Αστέρας Σπαρτύλας 12
ΓΕΘ 11
Αετός Αγ. Αθανασίου 7
Κεραυνός Δραγωτινών 1