ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
Loading...

Τα αποτελέσματα & οι βαθμολογίες στην ΕΠΣΚ



Τα αποτελέσματα & οι βαθμολογίες στην ΕΠΣΚ

Μεγάλο ενδιαφέρον έδωσε στο πρωτάθλημα της Α1 ο ΟΦΑΜ που νίκησε σήμερα στο γήπεδο Αγ. Ματθαίου 1-0 στο ντέρμπι της αγωνιστικής τον Θιναλιακό. Ο Αστέρας Πετριτή νικητής στο τοπικό ντέρμπι με την Αναγέννηση με 2 – 0 πέρασε πρώτος ισοβαθμώντας με τον ΟΦΑΜ με 43 βαθμούς. Ο Θιναλιακός με 42 έχει έναν αγώνα λιγότερο.

Ο Όλυμπος στην Α εξακολουθεί να οδηγεί την κούρσα, όπως και ο Φαίακας Μαραθιά στη Β ΕΠΣΚ που είναι αήττητος σε όλες τις διοργανώσεις!

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής και οι βαθμολογίες:
 17η αγωνιστική

Α1 ΕΠΣΚ

Αναγέννηση Περιβολίου- Αστέρας Πετριτή 0-2
ΑΟ Παξοί- Αστέρας Λιαπάδων δ.δ.
ΟΦΑΜ-Θιναλιακός 1-0
Αχιλλέας Νυμφών-Οδυσσέας Αυλιωτών 1-3

Αναγέννηση Περιβολίου- Αστέρας Πετριτή 0-2
Ατρόμητος Στρογγυλής- Κάβος 0-2
Βολίδα-ΑΟ Κοντόκαλι 4-1
Ολυμπιάδα Καρουσάδων- Αυγερινός Βαλανειού 0-2

Η βαθμολογία (17 αγ)

Αστέρας Πετριτή 44

ΟΦΑΜ 43

Θιναλιακός 43 (16 αγ.)

Οδυσσέας Αυλιωτών 36

Αναγέννηση Περιβολίου 23

Βολίδα 22 (16 αγ.)

Παξοί 21 (13 αγ.)

Αχιλλέας Νυμφών 20

Κάβος 19

Ατρόμητος Στρογγυλής 17

Αυγερινός Βαλανειού 14

Αστέρας Λιαπάδων 13 (16 αγ.)

Ολυμπιάδα Καρουσάδων 12 (16 αγ.)

Κοντόκαλι 1

Α ΕΠΣΚ
Κεραυνός Αγ. Νικολάου- Εθνικός Περουλάδων 4-0

Μ. Αλέξανδρος-Δίας Κασσιόπης 1-0

Κένταυρος Αρίλλας- Ατρόμητος Άφρας 2-2

Ηρακλής Αγ. Δέκα- Όλυμπος 0-5

Ομόνοια- Αστέρας Μωραϊτίκων 0-0
Μπενίτσες- ΝΕΟΣ 0-1

ΑΕ Καναλίων-ΑΕ Φαιάκων 3-1

Η βαθμολογία (17 αγ)

Όλυμπος 43

ΝΕΟΣ 37

Κεραυνός Αγ. Νικολάου 31

ΑΕ Καναλίων 30

ΑΕ Φαιάκων 30

Κένταυρος Αρίλλας 24

Μ. Αλέξανδρος 22
Ομόνοια 21

Δίας Κασσιόπης 20

Μπενίτσες 20


Ηρακλής Αγ. Δέκα 18

Αστέρας Μωραϊτίκων 17

Ηρακλής Αγ. Δέκα 15

Εθνικός Περουλάδων 10

Ατρόμητος Άφρας 6

Β ΕΠΣΚ

Φαίαξ Μαραθιά- Κεραυνός Ποταμού 4-3
Ηρακλής Σφακερών- Βασιλάτικα 1-0

Αστέρας Σπαρτύλας- ΓΕΠ 0-4

Αετός Αγ. Αθανασίου- Θύελλα 0-2

ΑΟ Κασσιόπη-Κεραυνός Δραγωτινών 4-0

ΠΑΟΚ-Ποσειδών Βιταλάδων 2-0


Ρεπό: ΓΕΘ

Η βαθμολογία( 17 αγ)

Φαίαξ Μαραθιά 46

ΓΕΠ 45

ΠΑΟΚ 33

Ποσειδών Βιταλάδων 29

Βασιλάτικα 29

ΑΟ Κασσιόπη 28

Ηρακλής Σφακερών 24

Θύελλα 24

Κεραυνός Ποταμού 16

Αστέρας Σπαρτύλας 9

ΓΕΘ 8

Αετός Αγ. Αθανασίου 7

Κεραυνός Δραγωτινών 1