Τεσσάρα ο Κεραυνός Αγ. Νικολάου στον Εθνικό Περουλάδων/Σιδαρίου (Φωτορεπορτάζ)

Τεσσάρα ο Κεραυνός Αγ. Νικολάου στον Εθνικός Περουλάδων/Σιδαρίου (Φωτορεπορτάζ)

Εμφατική επιστροφή στις νίκες για τον Κεραυνό Αγ. Νικολάου με τη σημαντική και ευρεία νίκη με 4 – 0 επί του Εθνικού Περουλάδων χθες, Σάββατο 2/2, στο γήπεδο Πετριτή.

Δεν μπήκαν πολύ καλά στον αγώνα οι γηπεδούχοι και οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρώτη καλή ευκαιρία, βγήκαν τετ α τετ αλλά ο τερματοφύλακάς Ν. Ρέβης απέκρουσε σε κόρνερ με τα πόδια. Ο Καλησπεράτης, όμως, με προσωπική ενέργεια έκανε το 1-0 στο 25΄. Ο Ν. Ρέβης κράτησε την εστία του ανέπαφη σε μια πολύ επικίνδυνη επίθεση των φιλοξενουμένων.
Σημαντική ευκαιρία για τον Κεραυνό μετά από κόρνερ του Καλησπεράτη, ο Χαντάι από το ύψος της μικρής έστειλε τη μπάλα με πλασέ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Στο Β΄ ημίχρονο ο Εθνικός μπήκε δυνατά απείλησε με Σουλάνη και Αρμένη, αλλά ο Κεραυνός ήταν σαφώς βελτιωμένος συγκριτικά με το Α΄ ημίχρονο. Στο 58΄ ο Ν. Δημουλής με σέντρα σουτ και με τη βοήθεια του αέρα πέτυχε ένα καταπληκτικό γκολ γρα΄φοντας το 2 - 0. Στο 63΄η συνηθισμένη «χρυσή αλλαγή» του Κ. Καλούδη, ο Κουλούρης «κλείδωσε» τη νίκη ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Απείλησαν οι γηπεδούχοι με Καλησπεράτη και Χαντάι και τελικά ο Χαντάι έβαλε το κερασάκι στην τούρτα διαμορφώνοντας το 4-0 στο 80' με εκπληκτική προσπάθεια περνώντας τρεις παίκτες και στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα με πλασέ.

Διαιτησία: Νικόπουλος, Σταμάτης, Κουλούρη

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ: (Κ. Καλούδης) Ν. Ρέβης, Ν. Δημουλής, Ε. Καλούδης , Ν. Ρέβης, Γ. Μίαρης, Μαράι, Χαντάι, Μηνάς, Α. Μίαρης, Καλησπεράτης, Θρ. Καλούδης, Κουλούρης, Α. Δημουλής, Ζερβός, Ν.  Δημουλής

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΡΟΥΛΑΔΩΝ/ΣΙΔΑΡΙΟΥ: (Χ. Αρβανιτάκης) Μηλιώτης, Χαλικιάς, Σκέμπρης, Κουβαράς, Κούφαλης, Μπάτο, Λεοντίτσης, Κυριάκης, Χ. Μερκούρης, Ε. Μερκούρης, Κανταρέλης. Έπαιξαν και οι: Αρμένης, Σουλάνης, Καραμάνης