«Χ»ρυσός βαθμός κορυφής: Θρίαμβος Σερβιανών – Κρόνος 1 – 1

Ήθελε τη νίκη ο Κρόνος για να κάνει το μεγάλο βήμα για τον τίτλο, αλλά η ισοπαλία με σκορ 1 – 1 στα Γιάννενα σε συνδυασμό με τις ήττες των εκ των πρωτοπόρων Μακεδονικού Φούφα και Ναυπακτιακού τον φέρνει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας για πρώτη φορά στο φετινό πρωτάθλημα. Για να μην μπλέξει στα σενάρια ο Κρόνος θέλει δυο νίκες στα τελευταία δυο ματς για να κάνει πραγματικότητα το πιο … τρελό όνειρο της κατάκτησης του πρωταθλήματος και της ανόδου στη Β΄ Εθνική.

Ο Κρόνος ήταν καλύτερος από τους γηπεδούχους σήμερα, Κυριακή 31/3 στο γήπεδο της ΕΠΣ Ιωαννίνων και είχε σημαντικές ευκαιρίες νίκης αν και η απόδοσή του στο Α΄ημίχρονο δεν ήταν πολύ καλή. Ειδικότερα στο Β΄ημίχρονο είχε την υπεροχή και έδειξε ότι ξεπερνά την αγωνιστική κρίση με «υπηρεσιακό προπονητή» τον Άρη Πανδή.
ΦΩΤΟ passports.gr
Ο Κρόνος βρέθηκε πίσω στο σκορ με τέρμα, που πέτυχε ο Μπλέτσας στο 35΄, ωστόσο αντέδρασε και με τον Κάνεφ στο 60΄και πήρε τον «Χ»ρυσό βαθμό κορυφής.  Στο 64΄και 65΄ο Αρχοντάκης έσωσε τους γηπεδούχους σε προσπάθειες των Κάνεφ και Χατζηδημητρίου.
 Διαιτητής: Μελέτης Γιουματζίδης (ΕΠΣ Πέλλας )

Βοηθοί: Θανάσης Στεφούλης & Βασίλης Μωϋσιάδης (ΕΠΣ Γρεβενών)
Παρατηρητής διαιτησίας: Ηλίας Φίτσας (ΕΠΣ Πρέβεζας/ Λευκάδας)

Θρίαμβος Σερβιανών: Αρχοντάκης, Πάσχος, Διαμαντόπουλος, Πολυχρόνης (73′ Κωσταμένας), Βραχνός, Πάκος, Τσιαφίτσας (84′ Ριστάνης), Μούτσιος, Μπλέτσας, Ηλίας, Τσουμάνης.
Κρόνος Αργυράδων: Ζάχος, Κωστακιώτης, Ανυφαντής, Ντερτιλής, Αχείμαστος, Χατζηδημητρίου (75′ Κόλινς), Ντατίδης, Κοιλιάρας, Χάρτσιας (82′ Κονισπολιάτης), Κάνεφ (86′ Σπάχιου), Μουζακίτης.