Νικηφόρο πέρασμα του Φαίακα από την Αχαράβη 2 – 0 τη ΓΕΘ

Δε δυσκολεύτηκε ο Φαίαξ Μαραθιά σήμερα (Κυριακή 17/3) να πάρει τη νίκη στην Αχαράβη από τη γηπεδούχο ΓΕΘ με 2 – 0.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την υπεροχή και τον έλεγχο του αγώνα και δεν απειλήθηκαν από τους γηπεδούχους. Μετά το 0 – 0 του Α΄ημιχρόνου ο Φαίαξ πίεσε περισσότερο στο Β΄ημίχρονο και στο 60΄άνοιξε το σκορ με κεφαλιά του Χρ. Νικομάνη. Το τελικό 0 – 2 διαμόρφωσε ο Β. Νικομάνης στο 75΄με σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή.

Να σημειωθεί ότι τηρήθηκε 1΄σιγή στη μνήμη της μητέρας του διαιτητή Κ. Γιούργα.

Διαιτησία: Γραικός, Γιούργας, Μίχος.

ΓΕ ΘΙΝΑΛΙΟΥ: (Τσιρώνης) Βάρελης, Άντσος, Μαμακόλι, Λόκα, Ιωάννου, Χάσι, Μπαγκής, Βράκας, Γιαννάκης, Τσιριγώτης, Λάζαρης. Έπαιξε και ο Πουλιάσης.

ΦΑΙΑΞ ΜΑΡΑΘΙΑ: (Σπ. Νικομάνης) Μακαντάνης, Δ. Νικομάνης, Βλαχόπουλος, Χρ. Νικομάνης, Μπότσης, Καστρινός, Α. Γούναρης. Έπαιξαν και οι Β. Νικομάνης, Ίσερης. Ι. Νικομάνης