Ο Κεραυνός Αγ. Νικολάου 2 – 0 τον Ηρακλή Αγ. Δέκα

Δε δυσκολεύτηκε ο Κεραυνός Αγ. Νικολάου να κάμψει την αντίσταση του αξιόμαχου Ηρακλή Αγ. Δέκα σήμερα, Σάββατο 23/3, στο γήπεδο Πετριτή. Νίκησε με 2 – 0 και φιγουράρει στην άκρως τιμητική τρίτη θέση της βαθμολογίας με βλέψεις για τα μπαράζ ανόδου!

Οι παίκτες του Κ. Καλούδη χωρίς να πιάσουν σπουδαία απόδοση στο Α΄ημίχρονο ήταν καλύτεροι και δεν απειλήθηκαν από τους φιλοξενούμενους. Προηγήθηκαν σχετικά νωρίς με κεφαλιά του Τάσση που αξιοποίησε την εκτέλεση φάουλ με τον Καλησπαράτη, ο οποίος ήταν πηγή κινδύνων με τις εκτελέσεις του σε 2 – 3 ακόμα αφάσεις, αλλά ο τερματοφύλακας Δροσόπουλος πραγματοποίησε πολύ καλές αποκρούσεις. Το 1 – 0 ήταν το σκορ του Α΄ημιχρόνου.

Στο Β΄ημίχρονο ανέβασαν οι γηπεδούχοι την αποδοσή τους, αλλά στο 60΄ο Ηρακλής με τον Γραικό είχε την πολύ καλή ευκαιρία για ισοφάριση, όταν πέρασε και τον τερματοφύλακα, αλλά από πλάγια θέση σούταρε άουτ.

Στο 70΄ο Μαράι με πλασέ μέσα από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το 2 – 0 και κλειδώνοντας τη νίκη της ομάδας του. Ο Α. Μίαρης στο 75΄με σουτ έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι, ενώ στο 80΄ο Καλησπεράτης βρέθηκε σε θέση τετ α τετ, αλλά ο Δρορόπουλος απέκρουσε σώζοντας την εστία του.

Διαιτησία: Κάντας, Κουλούρη, Βέκβερτ

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ : (Κ. Καλούδης) Τσουκιάς, Ν. Δημουλής, Ν. Ρέβης, Τάσσης, Χ. Μίαρης, Μαράι, Καλησπεράτης, Ζερβός, Κουλούρης, Χαντάι, Μηνάς. Έπαιξαν και οι: Ε. Καλούδης, Α. Μίαρης, Γ. Μίαρης

ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΙΩΝ ΔΕΚΑ: (Σ. Γραικός) Δροσόπουλος, Ρίζος, Πουλής, Μαγγιώρος, Δ. Ζωχιός, Ι. Ζωχιός, Αυγουστής, Μαρουλάκης, Γραικός, Τόγκλος, Καραμούκης. Έπαιξαν και οι: Ράλλης, Ν. Ζωχιός, Σουρβίνος.

ΦΩΤΟ: facebook.com/keravnos.agiou.nikolaou