Διπλό της Αναγέννησης στη Στρογγυλή με Μίτσουλη!

Σημαντική νίκη της Αναγέννησης, χτες, Κυριακή 25/3, στο γήπεδο της Στρογγυλής επί του αξιόμαχου Ατρομήτου. Μια νίκη που έδωσε τη δυνατότητα να προσπεράσει στη βαθμολογία τον Ατρόμητο και να ανέβει στην 6η θέση της βαθμολογίας.

Ο κανονιέρης Μίτσουλης σε λιγότερο από 10 λεπτά εκμεταλλεύτηκε τα λάθη της άμυνας των γηπεδούχων και πέτυχε δυο γκολ. Με πέναλτι στο 15΄το 1 – 0 και στο 22΄με εξαιρετική προσπάθεια πλάσαρε και διαμόρφωσε στο 22΄το 2 – 0 που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ. Η άμυνα των γηπεδούχων αισθάνθηκε την απειλή του Μίστουλη και σε άλλε φάσεις. Πολύ καλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους η κεφαλιά του Σπ. γραμμένου πο πέρασε άουτ. Γενικά η Αναγέννηση στο α΄ημίχρονο είχε την υπεροχή και δίκαια έφτασε στο 0 – 2.

Άλλαξε η ροή του αγώνα στο Β΄ημίχρονο με τους γηπεδούχους του Ν. Ανδριώτη να ανεβάζουν την απόδοσή τους και να πιέζουν τους φιλοξενούμενους που αγωνίστηκαν με σωστή τακτική και αντεπεξήλθαν στην πίεση.  Ο Β. Νάος πραγματοποίησε 2 – 3 πολύ καλές αποκρούσεις. Κορυφαία φάση για τους γηπεδούχους το δοκάρι σε προσπάθεια του Γ. Γραικού.
Διαιτησία: Νικόπουλος, Σκορδίλης, Μουζακίτης

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΤΡΟΓΓΥΛΗΣ (Ν. Ανδριώτης) Αβραμιώτης, Κουρής, Παπαδόπουλος, Καββαδίας, Λιούμπας, Γραμμένος, Μπράτος, Γιανούλης, Κουμανάκος, Ανδριώτης, Γ. Γραικός. Έπαιξαν και οι : Γ. Γραικός, Φωτοδήμος, Γαστεράτος, Ρέτσης.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΡΙΒΟΛΙΟΥ (Ι. Κουρής) Β. Νάος, Θ. Μίαρης, Κ. Βλάσσης, Γιαννακόπουλος, Γ. Μίαρης (Καρσελά), Μαραβελάκης, Βάρθης, Π. Νικομάνης, Μάγγος, Σουλάνης, Μίτσουλης. Έπαιξαν και οι: Κ. Νάος, Μαράι.