Μεγάλη ανατροπή της ΑΕ Λευκίμμης σε τέσσερα λεπτά 2 -1 τον Απόλλωνα Ευπαλίου

Η ΑΕ Λευκίμμης  στο γήπεδο Μαλαμάτων στη Φωκίδα ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο το πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής. Τέσσερα λεπτά από το 83΄ μέχρι το 87΄ήταν αρκετά για να ανατρέψει η ΑΕΛ το 1 – 0 με το οποίο προηγήθηκε ο Απόλλων Ευπαλίου στο Α΄μίχρονο. Από το 70΄και μετά η ΑΕΛ ήταν καλύτερη και πίεσε ασφυκτικά τους γηπεδούχους παίρνοντας μια πανάξια νίκη
Στο 28΄ο Ρουμπάτος σκόραρε γράφοντας το 1 – 0 υπέρ των γηπεδούχων.
Στο 65΄κεφαλιά από καλή θέση του Κιπτίου πέρασε άουτ.
Στο 68΄ο Απόλλων είχε δοκάρι με τον Φλέγκα
Από το 70΄και μετά η ΑΕΛ πίεζε αναζητώντας την ισοφάριση.
Στο 83΄ο Κιπτίου με δυνατό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Κοντογιώργη διαμορφώνοντας το 1 – 1
Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Τσεβανέδη αποκρούει ο τερματοφύλακας των φιλοξενουμένων.
Ο Τσεβανέδης πλασάρει άψογα τον τερματοφύλακα Κοντογιώργη και γράφει το 1 – 2 στο 87΄