ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
Loading...

Αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου (2-3/11) & βαθμολογίες




Αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου (2-3/11) &  βαθμολογίες

Με νίκες προχώρησαν τα φαβορί της Α1 με τον ΟΦΑΜ χθες να νικά εκτός έδρας με το εντυπωσιακό 4 -0 τον Όλυμπο  και τον Αστέρα Π. να παίρνει σπουδαίο «διπλό» στους Αυλιώτες 0 – 1.

 Στην Α΄ξεχωρίζει η νίκη του Φαίακα που φρέναρε τη μέχρι χθες ασταμάτητη ΑΕ Καναλίων, ενώ στη Β΄έκανε το 6χ6 ο Εθνικός Περουλάδων.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου και οι βαθμολογίες:

Α1 ΕΠΣΚ-6η αγωνιστική

Όλυμπος-ΟΦΑΜ 0-4
Ολυμπιάδα Καρουσάδων-Αχιλλέας Νυμφών 1-3
Αναγέννηση Περιβολίου-Βολίδα 0-0
Παξοί-Αστέρας Λιαπάδων 4-1
Ατρόμητος Στρογγυλής-Νέος 2017 3-0
Οδυσσέας Αυλιωτών-Αστέρας Πετριτή 0-1



Η βαθμολογία (σε 6 αγωνιστικές)

  1. ΟΦΑΜ 18
  2. Αστέρας Πετριτή 16
  3. ΑΟ Παξοί 12
  4. Αστέρας Λιαπάδων 11
  5. Ολυμπιάδα Καρουσάδων 10
  6. Όλυμπος Κέρκυρας 8
  7. Αχιλλέας Νυμφών 8
  8. Νέος 2017    7
  9. Ατρόμητος Στρογγυλής 4
  10. Οδυσσέας Αυλιωτών 3
  11. Αναγέννηση Περιβολίου 1
  12. ΑΟ Κάβος 1
  13. Βολίδα Κάτω Γαρούνα 1


ΣΗΜ: Η Αναγέννηση Περιβολίου έχει -1 β., λόγω τιμωρίας από τον διακοπέντα αγώνα της 2ης αγωνιστικής με τον ΟΦΑΜ (0 – 3).


Α' ΕΠΣΚ-6η αγωνιστική

Αστέρας Μωραϊτίκων-Ηρακλής Αγ. Δέκα 1-0
ΑΕ Φαιάκων-ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων 1-0
Δίας Κασσιόπης-ΠΑΟΚ 2-0
ΑΕ Καναλίων-Φαίαξ Μαραθιά 1-2
ΓΕ Παλαιοκαστριτών-Κεραυνός Αγ. Νικολάου (διεκόπη λόγω ακαταλληλότητας γηπέδου στο 43΄ με το σκορ στο 0 - 0)
Ομόνοια-Μπενίτσες (18.00)
Κοντόκαλι-Μέγας Αλέξανδρος 4-0

Η βαθμολογία (σε 6 αγωνιστικές)

  1. ΑΕ Καναλίων 15
  2. Αστέρας Μωραϊτίκων 15
  3. ΑΠΣ Μπενίτσες 13 (5 αγ)
  4. ΑΟΚ Φαίαξ Μαραθιά 13
  5. Κεραυνός Αγίου Νικολάου 10 (5 αγ)
  6. ΠΑΣ Δίας Κασσιόπης 12
  7. ΑΟ Κοντόκαλι 9
  8. ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων  6
  9. ΑΕ Φαιάκων 8
  10. ΠΑΟ Κορακιάνας 4
  11. ΓΕ Παλαιοκαστριτών 4 (5 αγ)
  12. Ηρακλής Αγίων Δέκα 4
  13. Ομόνοια Γαστουρίου 2 (5 αγ)
  14. Μέγας Αλέξανδρος 0

Β' ΕΠΣΚ-6η αγωνιστική

Ποσειδών Βιταλάδων-Βασιλάτικα 4-3
ΓΕ Θιναλίου-Θύελλα 2-1
Αυγερινός Βαλανειού-Ηρακλής Σφακερών 0-3α.α.
Αετός Αγ. Αθανασίου-Σιναράδες 0-3α.α.
Ατρόμητος Άφρας-Εθνικός Περουλάδων 1-3
Κεραυνός Δραγωτινών-ΑΟ Κανονιού 0-6
Τραβέρσο -Κεραυνός Ποταμού 0-4


Η βαθμολογία (σε 6 αγωνιστικές)

1.     Εθνικός Περουλάδων Σιδαρίου 18
2.     ΑΟ Κανονιού 16
3.     Κεραυνός Ποταμού 13
4.     Θύελλα Γαρίτσας 12
5.     ΑΟ Βασιλάτικα 10
6.     Ποσειδώνας Βιταλάδων 10
7.     Τραβέρσο 9
8.     Ατρόμητος Άφρας 9
9.     ΓΕ Θιναλίου 10
10. Κεραυνός Δραγωτινών 6
11. ΑΟ Σιναράδων 4
12. Ηρακλής Σφακερών 4
13. Αυγερινός Βαλανειού 0
14. Αετός Αγίου Αθανασίου 0


ΣΗΜ : Ο Αετός Αγίου Αθανασίου και ο Αυγερινός Βαλανειού αποχώρησαν από το Πρωτάθλημα.