ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
Loading...

Αποτελέσματα & βαθμολογίες στην ΕΠΣΚ



Αποτελέσματα &  βαθμολογίες στην ΕΠΣΚ 

Ο  ΟΦΑΜ με μεγάλη ανατροπή από 0-2 πέτυχε εντυπωσιακή νίκη με  4 – 2 καλπάζοντας με 9Χ9 στην κορυφή της Α1 ΕΠΣΚ. Από κοντά ο Αστέρας Π. Κεραυνός Αγ. Νικολάου και ΑΕΕ Καναλίων ισοβαθμούν στην κορυφή της Α΄και ο Εθνικός Περουλάδων προελεύνει στη Β΄
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής & οι βαθμολογίες

  A1 ΕΠΣΚ 

9η αγωνιστική                  

Κυριακή

ΟΦΑΜ- Αχιλλέας Νυμφών 4-2

 Αστέρας Πετριτή- Αστέρας Λιαπάδων 3-1

 Οδυσσέας Αυλιωτών- Ατρόμητος Στρογγυλής 1-1

Σάββατο

Βολίδα-ΝΕΟΣ 1-2

Κάβος-Όλυμπος 0-4

Ολυμπιάδα Καρουσάδων-Αναγέννηση Περιβολίου 1-1

Ρεπό: ΑΟ Παξοί.


Η βαθμολογία (9 αγ)

ΟΦΑΜ  27

Αστέρας Πετριτή 25

ΑΟ Παξοί 15

Αχιλλέας Νυμφών 14

Όλυμπος 14

ΝΕΟΣ 13

Ολυμπιάδα Καρουσάδων 11

Ατρόμητος Στρογγυλής 9

Αστέρας Λιαπάδων 8

Αναγέννηση Περιβολίου 6*

Οδυσσέας Αυλιωτών 4

Κάβος 2

Βολίδα 2

ΣΗμ. Η αναγέννηση έχει -1 β. από τον διακοπέντα αγώνα με ΟΦΑΜ (0 - 3)


Α ΕΠΣΚ

Κυριακή

Ηρακλής Αγ. Δέκα- Μ. Αλέξανδρος 2-1

Φαίαξ Μαραθιά- Κένταυρος Αρίλλας 1-1

 ΠΑΟΚ- Κεραυνός Αγ. Νικολάου 0-1

 ΑΟ Κοντόκαλι- ΑΕ Καναλίων 0-3

Σάββατο

Μπενίτσες- Αστέρας Μωραϊτίκων 2-1

 Δίας Κασσιόπης-ΑΕ Φαιάκων 0-1

Ομόνοια-ΓΕ Παλαιοκαστριτών 1-0


Η βαθμολογία (9 αγ)


ΑΕ Καναλίων 22

Κεραυνός Αγ. Νικολάου 22

Μπενίτσες 20

Αστέρας Μωραϊτίκων 19

Φαίαξ Μαραθιά 18

ΑΟ Κοντόκαλι 15

ΑΕ Φαιάκων 12

Δίας Κασσιόπης 12

ΓΕ Παλαιοκαστριτών 10

Κένταυρος Αρίλλας 10

Ομόνοια 8

Ηρακλής Αγ. Δέκα 7

ΠΑΟ Κορακιάνας 1

Μ. Αλέξανδρος 0


Β ΕΠΣΚ

Κυριακή

ΑΟ Συναράδων- Ατρόμητος Άφρας 1-1

Αστέρας Σπαρτύλας- ΓΕΘ 2-0

Ηρακλής Σφακερών- Άρης Μέσης 0-5

Σάββατο

Εθνικός Περουλάδων-Κεραυνός Ποταμού 4-0

Θύελλα-ΑΟ Βασιλάτικα 4-0

Αετός Αγ. Αθανασίου- Κεραυνός Δραγωτινών 0-3(αα)

 Αυγερινός Βαλανειού- Ποσειδών Βιταλάδων 0-3(αα)


Η Βαθμολογία (9 αγ)


Εθνικός Περουλάδων 25

Άρης Μέσης (ΑΟ Κανονίου)21

Ποσειδών Βιταλάδων 19

Αστέρας Σπαρτύλας 18

Κεραυνός Ποταμού 17

Θύελλα 15

Βασιλάτικα 13

ΓΕΘ 13

Ατρόμητος Άφρας 13

Κεραυνός Δραγωτινών 12

ΑΟ Συναράδες 8

Ηρακλής Σφακερών 4

Αυγερινός Βαλανειού Αποχώρησε

Αετός Αγ. Αθανασίου Αποχώρησε

ΣΗΜ:  Αετός Αγ. Αθανασίου και Αυγερινός Βαλανειού  αποχώρησαν  από το πρωτάθλημα. Ο ΑΟ Συναράδων δε συμμετείχε  στις δύο πρώτες αγωνιστικές.