ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
Loading...

Οι αγώνες του σαββατοκύριακου 11-12/1 στην ΕΠΣΚ & οι βαθμολογίες



Οι αγώνες του σαββατοκύριακου 11-12/1 στην ΕΠΣΚ & οι βαθμολογίες

Συνεχίζονται τα τοπικά πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κέρκυρας το σαββατοκύριακο 11- 12/1 με αγώνες στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής
Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες:

Α1΄
15η αγωνιστική
Σάββατο 11 Ιανουαρίου, ώρα 15:00

Ολυμπιάδα Καρουσάδων - Οδυσσέας Αυλιωτών
Όλυμπος Κέρκυρας - Αστέρας Πετριτή

Κυριακή 12 Ιανουαρίου, ώρα 15:00

ΟΦΑΜ - Αναγέννηση Περιβολίου
ΑΟ Παξοί - ΑΟ Κάβος (13:30)
Αστέρας Λιαπάδων - Βολίδα

Τετάρτη 15 Ιανουαρίου, ώρα 15:00

Νέος 2017 - Αχιλλέας Νυμφών
Ρεπό: Ατρόμητος Στρογγυλής


Η βαθμολογία (σε 14 αγωνιστικές)

ΟΦΑΜ 37
Αστέρας Πετριτή 35
Όλυμπος Κέρκυρας 24
ΑΟ Παξοί 23  (13 αγ)
Νέος 2017 23
Ολυμπιάδα Καρουσάδων 19
Αχιλλέας Νυμφών 19
Ατρόμητος Στρογγυλής 15
Αστέρας Λιαπάδων 11
Οδυσσέας Αυλιωτών 10
Αναγέννηση Περιβολίου 6
ΑΟ Κάβος 4
Βολίδα 3  (13 αγ)

ΣΗΜ.: 1. Εκκρεμούν οι αγώνες της 14ης αγωνιστικής Βολίδα - ΑΟ Παξών και της 15ης Νέος 2017 - Αχιλλέα, Νυμφών. Θα διεξαχθούν την Τετάρτη (15/1). 
2. Η Αναγέννηση Περιβολίου έχει -1 β. από τον διακοπέντα αγώνα με τον ΟΦΑΜ (0 – 3).

Α'
15η αγωνιστική
Σάββατο 11 Ιανουαρίου, ώρα 15:00

ΑΟ Κοντόκαλι - Δίας Κασσιώπης
ΑΕ Φαιάκων - Ομόνοια Γαστουρίου
Αστέρας Μωραϊτίκων - ΠΑΟ Κορακιάνας

Κυριακή 12 Ιανουαρίου, ώρα 15.00

ΓΕ Παλαιοκαστριτών - ΑΠΣ Μπενίτσες (11:00)
Κεραυνός Αγίου Νικολάου - Φαίακας Μαραθιά
 ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων - Μέγας Αλέξανδρος (3-0 α.α.)
Ηρακλής Αγίων Δέκα - ΑΕ Καναλίων


Η βαθμολογία (σε 14 αγωνιστικές)

ΑΕ Καναλίων 37
ΑΟΚ Φαίαξ Μαραθιά 31
Κεραυνός Αγίου Νικολάου 29
ΑΠΣ Μπενίτσες 28
Αστέρας Μωραϊτίκων 28
ΑΕ Φαιάκων 22
ΠΑΣ Δίας Κασσιόπης 21
ΑΟ Κοντόκαλι 16
ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων 16
Ομόνοια Γαστουρίου 15 (13 αγ)
ΓΕ Παλαιοκαστριτών 11
ΠΑΟ Κορακιάνας 10
Ηρακλής Αγίων Δέκα 8 (13 αγ)
Μέγας Αλέξανδρος  Αποχώρησε


Β'
15η αγωνιστική
Σάββατο 11 Ιανουαρίου, ώρα 15:00

Εθνικός Περουλάδων Σιδαρίου - ΓΕ Θιναλίου

Κυριακή 12 Ιανουαρίου, ώρα 11:00

Κεραυνός Δραγωτινών - ΑΟ Σιναράδων
Άρης Μέσης (ΑΟ Κανονιού) - Θύελλα Γαρίτσας
ΑΟ Βασιλάτικα - Κεραυνός Ποταμού
ΑΣ Τραβέρσο (Αστέρας Σπαρτύλα) - Αυγερινός Βαλανειού (3-0 α.α.)
Ποσειδώνας Βιταλάδων - Αετός Αγίου Αθανασίου (3-0 α.α.)


Η βαθμολογία (σε 14 αγωνιστικές)

Εθνικός Περουλάδων Σιδαρίου 40
Άρης Μέσης (ΑΟ Κανονιού)34
Ποσειδώνας Βιταλάδων 31
ΑΣ Τραβέρσο (Αστέρας Σπαρτύλα) 27
Κεραυνός Ποταμού 27
Θύελλα Γαρίτσας 24
ΑΟ Βασιλάτικα 23
ΓΕ Θιναλίου 22
Ατρόμητος Άφρας 20
ΑΟ Σιναράδων 14
Κεραυνός Δραγωτινών 12
Ηρακλής Σφακερών 7

ΣΗΜ.: Ο Αετός Αγίου Αθανασίου και ο Αυγερινός Βαλανειού αποχώρησαν από το πρωτάθλημα, ενώ ο ΑΟ Σιναράδων απείχε τις δυο πρώτες αγωνιστικές.