ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
Loading...

Οι αγώνες του σαββατοκύριακού 4-5/1 στην ΕΠΚ & οι βαθμολογίες



Οι αγώνες του σαββατοκύριακού 4-5/1 στην ΕΠΚ & οι βαθμολογίες

Πρεμιέρα για τον Β΄ γύρο των τοπικών πρωταθλημάτων της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Κέρκυρας μετά τις διακοπές λόγω των γιορτών.
Το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες

Α1  ΕΠΣΚ

14η αγωνιστική

Σάββατο 4 Ιανουαρίου, ώρα 15:00

ΑΟ Κάβος - Ολυμπιάδα Καρουσάδων
Αστέρας Πετριτή - Ατρόμητος Στρογγυλής
Νέος 2017 - Αστέρας Λιαπάδων

Κυριακή 5 Ιανουαρίου 2020 ώρα 15:00

Οδυσσέας Αυλιωτών - ΟΦΑΜ
Βολίδα - ΑΟ Παξοί   ανεβλήθη
Αχιλλέας Νυμφών - Όλυμπος
Ρεπό: Αναγέννηση Περιβολίου


Βαθμολογία Α΄γύρου (13 αγώνες)

ΟΦΑΜ    34

Αστέρας Πετριτή  32
Όλυμπος    23
ΑΟ Παξοί   22 (12 αγ)
Νέος 2017   19 (12 αγ)
Αχιλλέας Νυμφών  18
Ολυμπιάδα   18
Ατρόμητος Στρογγυλής  15
Αστέρας Λιαπάδων  11
Οδυσσέας Αυλιωτών  10
Αναγ. Περιβολίου  6
Βολίδα    3
ΑΟ Κάβος  3

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: 1. Ο αγώνας της 13ης αγωνιστικής ΑΟ Παξών - Νέος 2017, θα διεξαχθεί την  Τετάρτη (8/1), στις 13:30.
2. Ο αγώνας της 14ης αγωνιστικής Βολίδα - ΑΟ Παξών, θα διεξαχθεί την Τετάρτη 15/1.
3. Η Αναγέννηση Περιβολίου έχει ένα μηδενισμό και -1 βαθμό.



Α ΕΠΣΚ

14η αγωνιστική

Σάββατο 4 Ιανουαρίου, ώρα 15:00

Δίας Κασσιώπης - Ηρακλής Αγίων Δέκα
ΑΠΣ Μπενίτσες - ΑΟ Κοντόκαλι  18:00
ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων- Κεραυνός Αγ. Νικολάου

Κυριακή 5 Ιανουαρίου, ώρα 15:00

Ομόνοια - ΑΕ Καναλίων
ΠΑΟ Κορακιάνας - ΑΕ Φαιάκων
Φαίακας Μαραθιά - ΓΕ Παλαιοκαστριτών
Μ. Αλέξανδρος - Αστέρας Μωραϊτίκων 18:00


Βαθμολογία

ΑΕ Καναλίων   34

Φαίαξ Μαραθιά  28
Κερ. Αγ. Νικολάου  26
ΑΠΣ Μπενίτσες   25
Αστέρας Μωραϊτίκων  25
ΑΕ Φαιάκων   21
Δίας Κασσιόπης  18
ΑΟ Κοντόκαλι   16
Αρίλλας/Καββαδάδες 16
Ομόνοια    15
ΓΕ Παλαιοκαστριτών  11
ΠΑΟ Κορακιάνας  9
Ηρακλής Αγίων Δέκα  8
Μέγας Αλέξανδρος  0



Β΄ ΕΠΣΚ

14η αγωνιστική

Σάββατο 4 Ιανουαρίου, ώρα 15:00

Ηρακλής Σφακερών - Ποσειδώνας Βιταλάδων
Θύελλα - Κεραυνός Δραγωτινών   8/1/2020

Κυριακή 5 Ιανουαρίου, ώρα 11:00

ΑΟ Σιναράδων - Αστέρας Σπαρτύλα
Κεραυνός Ποταμού - Ατρόμητος Άφρας
ΑΟ Βασιλάτικα - Άρης Μέσης (ΑΟ Κανονιού)
Αυγερινός - Εθνικός Περουλάδων α.α. 0-3
Αετός Αγ. Αθανασίου - ΓΕ Θιναλίου α.α. 0-3


Βαθμολογία

Εθνικός Περουλάδων  37

Άρης Μέσης (ΑΟ Κανονιού)  33
Ποσειδών Βιταλάδων  28
Κεραυνός Ποταμού  26
Τραβέρσο (Αστέρας Σπαρτύλα)  24
ΑΟ Βασιλάτικα   22
Θύελλα    21
Ατρόμητος Άφρας  19
ΓΕ Θιναλίου   16
ΑΟ Σιναράδων   14
Κεραυνός Δραγωτινών  12
Ηρακλής Σφακερών  7
Αυγερινός Βαλανειού  0
Αετός Αγίου Αθανασίου 0

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Αετός Αγίου Αθανασίου και  Αυγερινός αποχώρησαν από το πρωτάθλημα.